Curs Valutar

 


 

 

 


Media convertoare gigabit cu slot sfp

Media convertoarele SFP Gigabit sunt dotate porturi RJ45 10/100/1000Mbps cu auto-negociere, care suporta auto-MDI/MDIX si port FX de 1000M sub forma de slot pentru orice tip de SFP. Exista modele unul, doua, respectiv trei sloturi SFP.

      În ansamblu, sunt convertoare cu functii standard, în conformitate cu standardele IEEE Ethernet pentru transmisia de date.
      Atunci cand în retea sunt necesare media convertoare Gigabit, acest model cu slot SFP este soluta ideala atât din punct de vedere al functionalitatii, cât si al costurilor. Alte avantaje evidente al combinatiei între un convertor suport cu slot SFP: sunt usor de folosit, adaptabile, flexibile, sta
bile, cu consum mic si performante ridicate.

     

      Covertoarele prevazute cu slot de SFP ofera flexibilitate. Utilizatorul poate introduce în slotul respectiv, tipul de SFP adaptat necesitatilor, având la dispozitie un convertor multi-functional, doar prin schimbarea modulelor optice SFP. Cu ajutorul modulelor integrate, se pot efectua prin intermediul convertoarelor transferuri de Gigabit.      

      Aceste echipamente cu slot SFP, odata activate, functioneaza conform functiilor modulului respectiv (single fiber/ dual fiber, single-mode/ multi-mode, la lungimi de unda si distante variabile) în modurile full-dulpex sau half-duplex.

 

Generalităţi:

  • Fully Complies with IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX, IEEE802.3ab 1000Base-TX IEEE802.3z 1000Base-FX standard 10/100/1000M Auto-Negotiation RJ45 port, support Auto MDI/MDIX 1000Base-SX/LX SFP Port
  • Auto-detection of half/full duplex transfer mode for Tx port
  • Auto-negotiation of 10/100/1000Mbps rate and Auto-MDI/MDIX for Tx port
  • Provide switch configuration of half/full duplex transfer mode for Fx port.

 

Specificaţii Tehnice:

  • Standarde de operare: IEEE802.3z/AB, 10/100/1000Base-T and 1000Base-SX/LX/HX
  • RJ-45 Port: Auto-MDI/MDIX
  • Network Cable: Twisted pair Cat.5 UTP Cable: 100m
  • Fiber Cable: SMF: 8.3/125,8.7/125,9/125,10/125 (20~120Km)
  • Cerinte de consum: DC5V2A ( Sursa externa: AC100V-AC240V/50-60HZ )
  • LED: Power, FX SD, FX Link/Act, TX 100, TX FDX, TX Link/Act.
  • Lumini indicatoare: PWR, FX Link/act, FX 1000M, TX 1000M, TX 10/100M, TX Link/act.
  • Timp de raspuns (delay): <0.9s
  • Temperatura de pastrare: -30~ 60 ºC 
  • Temperatura de operare: 0 ~ 50 ºC
  • Temperatura de functionare: 0 ~ 70 ºC
  • Conditii de umiditate : 5%~90%  (fara condens)
  • Dimensiuni – valabile pentru modelul cu 1 slot SFP (WxDxH):
  • 40x110x140mm (sursa interna) / 26x70x93mm (sursa interna).

 

 

Informatii Comanda:

 

MODEL

FO

UTP

SBN-MC-GSSF-001**

1 x SFP -1000Base FX

1 x RJ45 – 10/100/1000Base TX

SBN-MC-GSSF-002

2 x SFP -1000Base FX

2 x RJ45 – 10/100/1000Base TX

SBN-MC-GSSF-J24**

2 x SFP -1000Base FX

4 x RJ45 – 10/100/1000Base TX

SBN-MC-GSSF-028

(web management, smart switch) 

2 x SFP -1000Base FX 

8 x RJ45 – 10/100/1000Base TX

 

Note:

** Media Convertoare cu JUMBO FRAME – Viteza de transfer mai mare ( suporta frame-uri de Ethernet de pana la 9600 bytes)

Garantia media convertoarelor  este de 24 luni! 

 

NewsLetter

Cauta pe site

CISCO SH

  • image

Acum

We have 31 guests and no members online

Parteneri

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
All rights reserved! Start BIT Net
ULEI CBD ROMANIA