Curs Valutar

 


 

Modulul XFP (Small Form Factor Pluggable) de 10G Bidirectional WDM este utilizat pe canalele de comunicaţii cu o singură fibră pe lungimi de undă speciale de 1330/1270nm - 10GBASE-BX. Aplicabilitate în organizarea de reţele optice pentru viteze de până la 10.5 Gbps, cum ar fi - SONET / SDH, Fibre Channel, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet şi altele, inclusiv o reţele hibride care folosesc tehnologia CWDM şi DWDM.


XFP-ul permite diagnosticare digitală a proceselor de comunicaţii, fiind un instrument de management în sine (modulul XFI –este o interfaţă electrică, conformă cu specificaţiile MSA).


Modulele WDM XFP permit transferuri de date la viteze de 10G pe o singură fibră, fără alte dispozitive suplimentare, de tipul amplificatoare/regeneratoare optice, sau de control, fiind prevazute cu funcţii digitale de diagnostic atat pentru monitorizareafunţionării modulului cât şi a para

Modul xfp pe un fir

metrilor liniei optice.

 

 

Aplicatii:

  • 10GBASE-BX @ 10.3125 Gbps
  • 10GBASE-BX @ 9.953 Gbps
  • SDH STM-64, SONET OC-128

 

 

 

 

Informatii Comanda:

 

MODEL

FO

DISTANTA

MODUL OPTIC*

LUNGIME DE UNDA

TRANSFER

SBN-XP-WD02-010

 

SM

BiDi

10 KM

DFBL/LC

1270nm – 10GBASE - BX

 10 Gbps

SBN-XP-WD05-010

1330nm – 10GBASE - BX

SBN-XP-WD02-020

20 KM

1270nm – 10GBASE - BX

SBN-XP-WD05-020

1330nm – 10GBASE - BX

SBN-XP-WD02-040

40 KM

1270nm – 10GBASE - BX

SBN-XP-WD05-040

1330nm – 10GBASE - BX

SBN-XP-WD02-060

60 KM

1270nm – 10GBASE - BX

SBN-XP-WD05-060

1330nm – 10GBASE - BX

 

-  Garantia modulelor XFP este de 3 ANI !

 

 

 

NewsLetter

Cauta pe site

CISCO SH

  • image

Acum

We have 22 guests and no members online

Parteneri

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
All rights reserved! Start BIT Net
ULEI CBD ROMANIA